انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

سفر آیت الله رییسی به روسیه تاریخ‌ساز خواهد بود

مدیر عامل انجمن دوستی ایران و روسیه: سفر آیت الله رییسی به روسیه تاریخ‌ساز خواهد بود

مدیر عامل انجمن دوستی ایران و روسیه گفت: سفر آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور ایران به روسیه، با توجه به اهمیت اتفاقاتی که در منطقه و جهان در حال رخ دادن است، بسیار استراتژیک، حساس و تاریخ‌ساز خواهد بود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، «امیر محمودزاده» که در آستانه سفر رییس جمهور ایران به روسیه در این رابطه صحبت می کرد، اظهار داشت: از دو ماه پیش که موضوع سفر آیت‌الله رییسی به روسیه پیش آمده، انجمن دوستی ایران و روسیه پیشنهادهایی در این مورد به دولت ارائه کرده است.

وی اظهار داشت: این سفر بسیار مهم، استراتژیک، حساس و تاریخ ساز است. این اهمیت به خاطر اتفاقاتی است که در منطقه در حال رخ دادن است.

محمودزاده افزود: روابط ایران و روسیه یک روابط گره خورده در چهارراه استراتژیک است. ایران و روسیه به طور متقابل به همدیگر نیاز دارند.

مدیر عامل انجمن دوستی ایران و روسیه با اشاره به اهمیت کوریدور شمال – جنوب گفت: اگر روسیه به روابط با چین و هند فکر می‌کند به ایران نیاز دارد. در این مورد ایران نتوانسته از ظرفیت‌های بندر چابهار استفاده کند. به گفته رهبر معظم انقلاب سواحل مکران یک بهشت گم شده است و ما باید به خوبی از آن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: روسیه سازمانی به نام سازمان کریدورها دارد و در این مورد ما متولی خاصی نداریم. این در حالی است که هر کشوری که بخواهد از این چهار راه بگذرد باید با ایران وارد تعامل و مذاکره شود. فرصت‌های بسیار زیادی در این مورد وجود دارد که باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

محمودزاده افزود: علاوه بر شرایط همکاری اقتصادی، زمینه همکاری فرهنگی نیز فراهم است. سفر آیت الله رییسی بە روسیه در راستای گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور است.

مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه خاطرنشان کرد: روسیه نیز یکی از اهداف این سفر را احیای سند فرهنگی قدیمی می‌داند. روس‌ها علاقمند به تقویت روابط فرهنگی بین دو کشور هستند.

لینک خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *