انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/19

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Северный Кавказ получит до 7,5 млрд рублей на развитие энергетики и ЖКХ

 اختصاص 7.5 میلیارد روبل برای توسعه انرژی و مسکن و خدمات عمومی در قفقاز شمالی

 به نقل از سرویس مطبوعاتی کابینه وزیران، دولت روسیه در سه سال آینده تا 7.5 میلیارد روبل برای اجرای برنامه های توسعه اقتصادی شرکت های انرژی و مسکن و خدمات عمومی در منطقه فدرالی قفقاز شمالی  اختصاص خواهد داد.

پروژه ها در سه منطقه آزمایشی یعنی اوستیای شمالی، اینگوشِتیا و داغستان اجرا خواهد شد. وزارت توسعه اقتصادی، وزارت دارایی، وزارت ساخت و ساز و مسکن و خدمات عمومی، وزارت انرژی و سرویس فدرال ضد انحصار باید از اول جولای سال جاری این پروژه ها را تأمین مالی کنند.

نخست وزیر میخائیل میشوستین همچنین به وزارت آموزش و پرورش دستور داد تا 1 فوریه برنامه ای را برای توسعه آموزش متوسطه در منطقه تا سال 2030 ارائه کنند. برای اجرای آن 11.08 میلیارد روبل اختصاص خواهد یافت. همچنین تا اول ماه مه، باید محاسبه اولیه هزینه ساخت جاده متصل کننده قفقاز شمالی و شهرهای گردشگری حوزه دریای سیاه و منابع مالی و تأثیر اجرای پروژه انجام شود.

علاوه بر این، مناطق موظف شدند با پیش بینی اقدامات حمایتی موجود، پیشنهادات خود را برای ایجاد پارک های صنعتی و فناوری تا اول مارس ارائه کنند.

در پایان ماه دسامبر سال گذشته، دولت تغییراتی در برنامه دولتی برای توسعه منطقه فدرال قفقاز شمالی ایجاد کرد. برای اجرای آن ها تا سال 2030، 169.2 میلیارد روبل برنامه ریزی شده است که شامل 14.8 میلیارد در سال 2022، 15.5 میلیارد در سال 2023 و 13.8 میلیارد روبل در سال 2024 می شود. به عنوان بخشی از برنامه به روز شده، ایجاد 28000 شغل در این منطقه و افزایش 40 درصدی میانگین درآمد نسبت به سال 2020 برنامه ریزی شده است.

 منبع: www.vedomosti.ru

Вышел в свет новый путеводитель по достопримечательностям Тамбова

انتشار کتاب جدید جاذبه های گردشگری شهر تامبوف

 کتاب جدید راهنمای سفر به شهر تامبوف با عنوان «تامبوف زیبا» (Красивый Тамбов) در اواخر دسامبر 2021 به چاپ رسید. در این کتاب زیباترین و جذاب ترین مکان های دیدنی شهر تامبوف، مرکز استان تامبوف و همچنین جاذبه های گردشگری، افسانه های جذاب مربوط به این شهر و پنج مسیر گردشگری در این شهر آورده شده است. این کتاب با عکس های رنگارنگ از عکاسان و هنرمندان تامبوف همراه است.

در پورتال اطلاعات گردشگری استان تامبوف آمده است: این کتاب ادعایی در خصوص شناساندن تاریخ این منطقه نیست، بلکه برای کمک به افرادی تألیف شده است که با چشمان باز به تامبوف می نگرند و مشتاق آشنایی و بازدید از این شهر هستند. ما مطمئن هستیم که این کتاب برای بسیاری از افراد جذاب خواهد بود.

نسخه الکترونیکی کتاب «تامبوف زیبا» برای دانلود رایگان در پورتال اطلاعات گردشگری استان به آدرس زیر در دسترس است:

http://www.turtmb.ru/infrastruktura-turizma/katalogi.html

 منبع: www.top68.ru

Фильм: Я остаюсь (2006)

معرفی فیلم: من می مانم (Я остаюсь) 2006

دکتر تیرسا یک پزشک است؛ مرد علم! صحبت درباره مسائل ماوراء طبیعه و حتی زندگی پس از مرگ تنها در او احساسات منفی ایجاد می کند. او طی حادثه ای به کما رفته و خود را در یک بیابان در کنار افرادی می بیند که همچون او بین مرگ و زندگی دست و پا می زنند. در آن جا نگاه قهرمان فیلم به جهان تغییر می کند، عاقل تر و صبورتر می شود و در می یابد که دلایل کافی برای بازگشت به زندگی و ماندن را دارد!

فیلم درام، کمدی و فانتزی «من می مانم» محصول سال 2006 سینمای روسیه، نخستین فیلم کارن اوگانسیان، کارگردان جوان ارمنی تبار است. فیلم «من می مانم» نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کرد.

 منبع: www.kinover.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *