انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Мишустин призвал выстроить работу пилотной программы школьного туризма

میشوستین خواستار اجرای برنامه آزمایشی گردشگری مدارس شد!

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، خواستار اجرای موثر برنامه آزمایشی توسعه گردشگری مدارس شد تا در آینده تعداد بیشتری از مناطق را پوشش دهد.

نخست وزیر در نشست با معاونان خود گفت: «ضروری است که کار این برنامه آزمایشی به گونه ای ساختاردهی شود که توسعه آن ادامه یابد و تعداد بیشتری از مناطق را تحت پوشش قرار دهد، و البته نکته اصلی این است که کودکان بیشتری بتوانند از این سفرهای فرهنگی و آموزشی استفاده کنند.»

میشوستین یادآور شد که بودجه کافی برای این کار در نظر گرفته شده است.

دولت 500 میلیون روبل برای این اهداف اختصاص داده است. در مجموع، 3.5 میلیارد روبل برای این برنامه تا سال 2024 پیش بینی شده است.

نخست وزیر همچنین افزود: «البته ما نباید امنیت کودکان از جمله رعایت تمامی الزامات بهداشتی و اپیدمیولوژیک را فراموش کنیم».

این برنامه آزمایشی در 18 منطقه روسیه با هدف افزایش دسترسی به گردشگری آموزشی برای دانش آموزان راه اندازی شده است. سفرهایی با برنامه های گشت و گذار و اقامت برای آنها در مناطق مختلف روسیه ترتیب داده می شود.

دولت پیش بینی می کند که امسال حدود 100 هزار دانش آموز پایه های 5 تا 9 بتوانند به این سفرها بروند.

 منبع: www.sn.ria.ru

На Камчатке открыли новый минерал

کشف یک ماده معدنی جدید در شبه جزیره کامچاتکا!

 این ماده معدنی جدید توسط دانشمندان در کوه آتشفشان کوریاکسکی در کامچاتکا کشف شد. این کشف سال گذشته انجام شد و اکنون دانشمندان انستیتو آتشفشان شناسی و زلزله شناسی شعبه خاور دور آکادمی علوم روسیه آن را به طور رسمی اعلام کردند.

این ماده معدنی به یاد فرید شاکیروویچ کوتیف، یکی از کارکنان این انستیتو که به تحقیق در زمینه سنگ های معدنی مشغول بود و نقش کلیدی در شناسایی کمربند پلاتین در اطراف این کوه داشت، «کوفاریت» نامگذاری شد.

آلکسی اوزروف، مدیر این انستیتو به خبرگزاری «راسیسکایا گازتا»  گفت: «این ماده معدنی دارای ترکیب شیمیایی بسیار ساده پلاتین – سرب است و هر دو عنصر تشکیل دهنده آن معدنی هستند. کشف و توصیف «کوفاریت» گام مهمی در درک فرآیند تشکیل ذخایر سنگ های معدنی است.»

منبع: www.rg.ru

“Сваты” стали самым популярным телесериалом в 2021 году

 سریال «والدین همسران» محبوب ترین سریال تلویزیونی سال 2021 در روسیه!

به گزارش سرویس مطبوعاتی کمپانی پخش رادیو و تلویزیون دولتی سراسری روسیه (ВГТРК)، سریال «والدین همسران» (Сваты) در سال 2021 محبوب ترین سریال تلویزیونی در بین بینندگان روس بود.

پخش فصل هفتم این پروژه در 27 دسامبر از کانال تلویزیونی «راسیا» (Россия) آغاز شد. فئودور دوبرونراوف، تاتیانا کراوچنکو، لودمیلا آرتمیوا، الکساندر فکلیستوف، آنا کوشمال و غیره دوباره در نقش های خود ظاهر شدند. این سریال کمدی در سال 2008 شروع شد و فصل ششم آن در سال 2013 منتشر شد. کار بر روی قسمت های جدید این سریال محبوب در جولای 2021 به پایان رسید.

در سری جدید، قهرمانان به گرجستان می روند و حتی در زمان سفر کرده و به قرن 19 می روند!

 منبع: www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *