انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/25

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Голикова назвала регионы, лидирующие по коллективному иммунитету

کدام مناطق روسیه به ایمنی جمعی در برابر کووید-19 رسیده است؟

تاتیانا گولیکووا، معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه مناطقی از روسیه را نام برد که به ایمنی جمعی در برابر کووید-19 رسیده اند. این مناطق سواستوپل، سن پترزبورگ، کارلیا و چوکوتکا هستند.

گولیکووا در ستاد عملیاتی مبارزه با شیوع ویروس کرونا گفت: «این چهار منطقه پیشرو به سطحی بالاتر از 80 درصد ایمنی جمعی رسیده اند: سواستوپل (90 درصد)، سن پترزبورگ (83.5 درصد)، کارلیا (81.9 درصد) و چوکوتکا (81.1 درصد).»

طبق اعلام این ستاد، جمهوری تیوا با 78.2 درصد، استان لیپتسک با 77.9 درصد، استان مورمانسک با 77.3 درصد و استان مسکو با 76.3 درصد از نظر سطح ایمنی نزدیک به رقم 80 درصد هستند. بعد از آن نیز استان های اُریول، کالینینگراد، جمهوری خاکاسیا و استان های پنزا و تیومن با سطح 72 درصد و بالاتر قرار گرفته اند.

منبع: www.ria.ru

Эксперт спрогнозировал, экономики каких стран могут снизиться в  2022 году

 پیش بینی کارشناس روس از کاهش رشد اقتصاد برخی کشورها در سال 2022!

اولگ شیبانوف، مدیر مرکز تحقیقات فناوری مالی و اقتصاد دیجیتال اسکولکوو-مدرسه اقتصاد روسیه به خبرگزاری پرایم گفت که سال 2022 همچنان تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار خواهد گرفت. تعدادی از کشورها ممکن است به شدت از آن آسیب ببینند، اما برای برخی نیز ممکن است سال موفقی باشد.

این کارشناس گفت: «تورم، قیمت مواد خام، حمل و نقل و برداشت محصولات همچنان عوامل کلیدی در پویایی اقتصاد جهانی خواهند بود. وی در میان کشورهایی که احتمال روند منفی در اقتصاد آن ها زیاد است، از ترکیه و برزیل نام برد.»

او همچنین گفت که انتظار می رود بیشتر اقتصادهای بزرگ در سال جدید رشد کنند. آلمان ارزش این را دارد که آن را زیر نظر داشته باشیم. به نظر می رسد که اقتصاد این کشور به سرعت در حال احیا و بهبودی است و از فرصت های منطقه یورو به بهترین شکل ممکن در حال استفاده است.

منبع:www.ria.ru

В России предложили ввести новый праздник

پیشنهاد وارد کردن یک جشن جدید در تقویم روسیه!

یولیانا اسلاشیووا، رئیس هیئت مدیره استودیو ساخت انیمیشن «سایوزمولتفیلم» و رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم انیمیشن روسیه گفت که احتمال دارد جشن «روز پویانما (انیماتور)» به تقویم روسیه اضافه شود، قبلاً درخواستی برای این موضوع به مقامات ارسال شده است.

اسلاشیووا در نشست «روندهای کسب درآمد از برندهای انیمیشن» که در چارچوب کنفرانس بین المللی سالانه اقتصاد به نام «گایدار» در 14-13 ژانویه برگزار شد، گفت: «امروز در حالی که در وزارت فرهنگ بودم، متوجه شدم که برای داشتن یک روز به نام «روز انیماتور» که قبلاً آن را به مناسبت صد و دهمین سالگرد انیمیشن روسی درخواست کرده بودیم، این صنعت باید سابقه 15 ساله در فهرست «طبقه بندی فعالیت های اقتصادی روسی» داشته باشد. در حالی که انیمیشن تنها سال گذشته برای اولین بار در این فهرست جای گرفت و اکنون به عنوان یک صنعت رسمی ثبت شده در نظر گرفته می شود.»

اگرچه این صنعت باید حداقل به مدت 15 سال به عنوان یک صنعت جداگانه وجود داشته باشد تا به عنوان یک جشن در تقویم روسی معرفی شود، ولی اسلاشیووا ابراز امیدواری کرد که این اتفاق زودتر خواهد افتاد. وی در این خصوص گفت: «از آنجا که دستوری از نخست وزیر در این مورد وجود دارد، ما سعی خواهیم کرد این شرط را دور بزنیم.»

منبع: www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *