انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/28

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Путин поручил ускорить развитие туристской инфраструктуры

 پوتین دستور داد توسعه زیرساخت های گردشگری تسریع شود

 ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به دولت دستور داد تا اقداماتی را برای تسریع در روند توسعه زیرساخت‌های گردشگری در چارچوب پروژه ملی انجام دهد و گزارشی را تا اول ژوئن ارائه کند. فهرست دستورالعمل ها در وب سایت کرملین منتشر شده است.

در این دستور آمده است: «به دولت فدراسیون روسیه: اقدامات جامع برای تسریع در اجرای پروژه های توسعه زیرساخت گردشگری در چارچوب پروژه ملی «گردشگری و صنعت هتلداری» صورت گرفته و از افزایش تعداد تسهیلات ارائه شده برای بهره برداری از چنین پروژه هایی در سال 2023-2022 اطمینان حاصل شود.»

گزارش باید تا اول ژوئن و سپس هر شش ماه یک بار ارسال شود.

 منبع: www.ria.ru

Российские ученые предположили возраст камня под памятником Петру I

قدمت سنگ پایه مجسمه یادبود پتر کبیر مشخص شد

خبرگزاری ریانووستی به نقل از دانشگاه دولتی سن پتربورگ گزارش داد که سن تقریبی و ترکیب معدنی سنگ معروف پایه مجسمه «سوارکار برنزی» یا همان مجسمه پتر کبیر اولین بار توسط کانی شناسان روس حدس زده شد.

دانشمندان دانشگاه دولتی سن پتربورگ به همراه دانشگاه معدن سن پترزبورگ به این نتیجه رسیدند که سن سنگ حدود 1.6-1.5 میلیارد سال است و گرانیتی از بیوتیت-مسکوویت با ترکیب پتاسیم-فلدسپات است. نتایج این تحقیق در یک مقاله علمی منتشر شده است.

اساتید این دو دانشگاه به سرپرستی پروفسور آندری بولاخ (بزرگترین متخصص سنگ های طبیعی در معماری سن پتربورگ) بیش از 20 نمونه معدنی را که بدون آسیب به این بنای تاریخی از روی سطح پایه آن برداشته شده بود، بررسی کردند. نمونه برداری ها از سال 2003 تا 2018 انجام شدند.

پایه مجسمه معروف پتر کبیر واقع در میدان سنا در سن پتربورگ از یک سنگ یکپارچه گرانیتی عظیم که در اطراف روستای لاختا در نزدیکی سن پترزبورگ یافت شده و «سنگ صاعقه» نامیده می شود، ساخته شده است. طبق افسانه ساکنان محلی این سنگ یک ترک داشته است که بر اثر برخورد صاعقه ایجاد شده است.

نویسندگان این مقاله علمی به شباهت ترکیب معدنی این سنگ با گرانیت‌های بیوتیت-مسکوویت توده ویبورگ، یکی از بزرگترین توده‌های گرانیتی در جهان، اشاره کردند. همانطور که مشخص است، سن این سنگ ها به دوره پیش از پروتروزوئیک یعنی 1.6-1.5 میلیارد سال پیش تخمین زده شده است.

منبع: www.ria.ru

Опрос показал, что стабильность компании наиболее значима для соискателей

«ثبات یک شرکت» مهم ترین عامل انتخاب شغل برای روس ها  

بر اساس مطالعه سرویس بزرگ کاریابی Rabota.ru در روسیه، بیش از نیمی از روس ها موضوع ثبات شرکت را عامل اصلی در انتخاب شغل در سال جاری خواندند، در حالی که در سال گذشته تنها 46 درصد به اهمیت این موضوع اشاره کردند.

در این مطالعه که بصورت یک نظرسنجی انجام شد، بیش از هفت هزار کاربر این سرویس از تمام مناطق روسیه در آن شرکت کردند.

59 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که امسال مهمترین عامل در انتخاب شغل برای آنها ثبات آن شرکت خواهد بود که می توان آن را پیامد مهم همه گیری ویروس کرونا دانست. در حالی که این رقم در سال 2021 تنها 46 درصد بود. پس از آن نیز، 56 درصد از پاسخ دهندگان به میزان بالای حقوق در شغل جدید اشاره کردند.

همچنین بر اساس این مطالعه، 30 درصد از افراد جویای کار در روسیه به شرایط کاری راحت توجه دارند. برای 27 درصد از آن ها، موقعیت مناسب محل کار و نزدیکی به خانه و برای 25 درصد نیز، تیم کاری و همکاران مهم است.

 

موضوع مدیر خوب توسط 19 درصد و داشتن یک برنامه کاری انعطاف پذیر توسط 14 درصد از افراد انتخاب شد. 13 درصد از آن ها نیز به رشد شغلی و 12 درصد به امکان دورکاری در آن شغل اشاره کردند.

ارائه بسته های اجتماعی و پاداش های غیرمادی توسط 7 درصد از پاسخ دهندگان، داشتن وظایف جالب در آن شغل توسط 6 درصد، مفید بودن برای جامعه توسط 4 درصد و امکان رشد سریع شغلی توسط 3 درصد از افراد انتخاب شد.

 منبع: www.ria.rul

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *