انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/10/29

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В России отмечают Крещение Господне

جشن غسل تعمید مسیحیان ارتدوکس در روسیه

کلیسای ارتدوکس روسیه امروز 19 ژانویه روز غسل تعمید عیسی مسیح را جشن می گیرد.

جشن غسل تعمید عیسی مسیح یکی از قدیمی ترین اعیاد مسیحیان است. در این روز عیسی توسط یحیی تعمیددهنده در رود اردن غسل ​​تعمید داده شده است. پس از این واقعه بود که عیسی مسیح به تعلیم و روشنگری مردم پرداخت و آنها را با نور حقیقت آشنا کرد. علاوه بر این، در غسل تعمید مسیح، بشریت از فیض الهی او برخوردار شد، چرا که در این آیین مقدس، پاکسازی جسم و جان انسان با آب پاک و روان که زندگی ابدی را به ارمغان می آورد، انجام می شود. به همین دلیل، پذیرش این آیین مقدس شرط اجباری برای عضویت مؤمنان در کلیسای ارتدوکس است.

در سنت کلیسا، این جشن را «ظهور خداوند» (Богоявление ) (به یونانی اپیفانی Epiphany یا Theophany) نیز می نامند، زیرا گفته می شود که در طول غسل تعمید عیسی مسیح، هر سه ذات مقدس یعنی پدر، پسر، روح القدس در آنجا ظهور می کنند: خدای پدر از آسمان شاهد عمل غسل تعمید پسر است و به آن شهادت می دهد و روح القدس نیز به شکل کبوتری بر عیسی فرود آمده و بدین ترتیب کلام پدر را تأیید می کند.

جشن تعمید عیسی مسیح در اواسط قرن دوم وارد تقویم کلیسا شد و اولین بار همراه با میلاد مسیح جشن گرفته شد (کلیسای ارمنی هنوز به این سنت پایبند است). اما در قرن چهارم، جشن کریسمس به 25 دسامبر منتقل شد و جشن تعمید عیسی مسیح در همان تاریخ 6 ژانویه باقی ماند. این تاریخ طبق تقویم جدید میلادی، 19 ژانویه است.

مردم معمولا در این روز در سراسر روسیه، به کلیسا رفته، عبادت می کنند و بعد از آن در حوضچه های آب یخ غسل تعمید انجام می دهند، بدین ترتیب مراسم اجرا می شود. در بین مردم اعتقاد بر این است که شنا کردن در این حوضچه های یخی قدرت پاکسازی به جسم و روح می دهد.

 منبع: www.ria.ru

Российские космонавты нашли возможное место утечки на МКС

فضانوردان روس مکان نشت احتمالی هوا در ایستگاه فضایی بین‌المللی را پیدا کردند!

 خبرگزاری ریانووستی به نقل از سرویس مطبوعاتی سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکوسموس) گزارش داد که وسایل لازم برای رفع نشتی در اتاق میانی ماژول «زویزدا» در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی به فضاپیمای باری «پروگرس» تحویل داده می شود تا فضانوردان بلافاصله عملیات رفع نشتی را آغاز کنند.

این سرویس مطبوعاتی تصریح می کند که فضانوردان روس پیوتر دوبروف و آنتون اِشکاپلروف در ماه دسامبر بود که آخرین مکان احتمالی نشت هوا را در ماژول «زویزدا» پیدا کردند.

در سپتامبر 2019 یک نشت کوچک هوا در ایستگاه فضایی بین المللی ثبت شد. در اکتبر 2020، خدمه اولین شکاف را در اتاقک میانی ماژول «زویزدا» کشف کردند و آن را در مارس 2021 مهر و موم کردند. همانطور که قبلا «روسکوسموس» به ریانووستی گزارش داده بود، این شکاف ایستگاه و خدمه را تهدید نکرد. بعد از آن مشخص شد یک ترک دوم نیز بوجود آمده است که خدمه آن را نیز در ماه مارس تعمیر کردند. اگرچه نشت کاهش یافته، اما متوقف نشده است. فضانوردان همچنان به جستجوی نشتی ها و مهر و موم کردن آنها هستند.

منبع: www.ria.ru

Открытые выставки студенческих проектов Института бизнеса и дизайна (B&D)

 نمایشگاه پروژه های دانشجویی انستیتو طراحی و کسب و کار مسکو

 از 12 ژانویه تا 19 فوریه 2022 دانشجویان سال اول تا چهارم (برندگان مسابقات تخصصی و شرکت کنندگان در نمایشگاه های تخصصی) در انستیتو طراحی و کسب و کار مسکو آثار خود را به نمایش می گذارند و اساتید این انستیتو برنامه های آموزشی خود را ارائه می دهند.

در فضای منحصر به فرد این انستیتو تخصصی طراحی، می توان کارها و دستاوردهای اساتید و دانشجویان را در زمینه های مختلف طراحی از جمله گرافیک و دیجیتال، فضای داخلی و مد، بازی و حرکت، انیمیشن، تصویرسازی و حتی مدیریت مشاهده و بررسی کرد. این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا با اساتید، کارشناسان و دانشجویان جوان آشنا شده و در مورد آینده شغلی این رشته و اینکه فارغ التحصیلان این انستیتو چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند، اطلاعات کسب کنید.

کارشناسان کمیته پذیرش این انستیتو نیز در این نمایشگاه حضور دارند و به علاقمندان در مورد شرایط پذیرش برای سال 2023-2022، دوره های آمادگی، آزمون های ورودی و مدارک مورد نیاز مشاوره می دهند.

این نمایشگاه تا 19 فوریه در مسکو، خیابان میر (پراسپکت میرا)، کوچه  پروتوپوپوفسکی، شماره 9c1 دایر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه های مختلف نمایشگاه و ثبت نام به سایت این انستیتو به نشانی https://obe.ru مراجعه کنید.

 منبع: www.kudamoscow.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *