انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/04

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Петербург поступила первая партия вакцины “Спутник М” для подростков

دریافت اولین محموله واکسن «اسپوتنیک M» مخصوص نوجوانان در سن پتربورگ!

اولین محموله واکسن ویروس کرونا به نام «اسپوتنیک M» برای نوجوانان دیروز یکشنبه به انباری در سن پتربورگ رسید. به گزارش سرویس مطبوعاتی کمیته بهداشت و درمان شهر، این واکسن ها به زودی به در کلینیک های منطقه که دارای مراکز واکسیناسیون هستند، توزیع می شوند.

در این خبر آمده است: انبار Pharmbaza یک محموله واکسن «اسپوتنیک M» مخصوص نوجوانان به مقدار 2880 مجموعه دوز دریافت کرد. سازنده واکسن، انستیتو تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروب شناسی گامالیا است. در روزهای آینده، واکسن در کلینیک های منطقه توزیع خواهد شد. واکسیناسیون نوجوانان در سن پتربورگ در 83 مرکز انجام خواهد شد.

مقامات سن پتربورگ قبلاً اعلام کرده بودند که واکسیناسیون نوجوانان کاملاً داوطلبانه خواهد بود. در عین حال گفته می شود که تقاضا برای این واکسن وجود دارد.

منبع: www.tass.ru

Исследование показало, на что больше всего тратили россияне в 2021 году

 روس‌ها در سال 2021 بیشترین هزینه را صرف چه چیزهایی کرده اند؟

خبرگزاری ریانووستی بر اساس مطالعه ای که سرویس بزرگ کاریابی روسیه Rabota.ru بین 7 هزار نفر شهروند روس از مناطق مختلف انجام داده است، نوشت: روس ها سال گذشته بیشترین هزینه را برای تعمیرات، خرید وسایل و تجهیزات الکترونیکی و همچنین دارو صرف کرده اند.

در این مطالعه آمده است: بیشتر پاسخ دهندگان یعنی 23 درصد از آن ها در سال گذشته هزینه زیادی برای تعمیرات داده اند. 22 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه نیز مبالغ زیادی را برای خرید وسایل و تجهیزات الکترونیکی یا خدمات پزشکی پرداخت کرده اند.

16 درصد دیگر از پاسخ دهندگان بیان کردند که بیشترین هزینه را برای آپارتمان یا خانه و 15 درصد نیز برای سفر پرداخت کرده اند. حدود 13 درصد از پاسخ دهندگان عنوان کردند که سال گذشته بیشتر پول خود را برای ماشین و 11 درصد هم برای خرید مبلمان خانه خرج کرده اند.

حدود 4 درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه گفتند که در سال 2021 جواهرات گران قیمت خریداری کرده اند، 3 درصد نیز برای خانه های ییلاقی خود و 2 درصد برای سرگرمی هزینه کرده اند. در عین حال، 14 درصد از پاسخ دهندگان هم گفتند که در سال گذشته هزینه های زیادی نداشته اند.

 منبع: www.ria.ru

В Музее декоративного искусства открылись две необычные выставки

 افتتاح دو نمایشگاه غیرمعمول در موزه هنرهای تزئینی روسیه!

 دو نمایشگاه غیرمعمول در موزه هنرهای تزئینی روسیه در خیابان دلیگاتسکایا در مسکو به نام های «وقت آن است که دوباره روباه قهوه ای چابک را رها کرد… اینطور نیست؟» و «نوآوری و ساخت! ویکتوریا نوریسلامووا. ساختمان زبان» افتتاح شده است.

نمایشگاه «وقت آن است که دوباره روباه قهوه ای چابک را رها کرد… اینطور نیست؟» 15 پروژه از روسیه و 15 پروژه از ایالات متحده آمریکا را به نمایش می گذارد که در آن جوامع هنری دو کشور مشکلات جهانی را از طریق نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، عکاسی، ویدئو و سازه های تعاملی منعکس می کنند.

به عنوان نمونه الن کی. لوی در اثر «گفتگو در نیروگاه اتمی» موضوع درگیری بر سر فناوری های دوگانه را مطرح می کند. یوگنی فیکس با پروژه «واشنگتن-مسکو (دوتایی تهدیدات امنیتی)» خود، در مورد تسامح صحبت می کند. ویتالی کومار در اثر «کد رنگی» ریشه های روابط روسیه و آمریکا را از طریق مکاتبات توماس جفرسون و الکساندر اول بررسی کرده است.

کنستانتین خودیاکوف در اثر خود به نام «شطرنج» نشان می دهد که هر حرکتی می تواند منجر به فاجعه آخرالزمانی شود، و هنرمند عکاس سرژ گولواچ در پروژه «لوستر. بالشوی تئاتر» کنایه ای به «پرده آهنین» زده است.

نمایشگاه دوم شامل آثاری از ویکتوریا نوریسلامووا، طراح بصری و گرافیک است.

این نمایشگاه یک سیستم بصری از اشیاء و عبارات مسطح و حجیم است که بر اساس حروف طراحی شده هنرمند ساخته شده اند.

این حروف در مسابقه بین المللی Type Directors Club نیویورک در سال 2018 برنده جایزه شد و همچنین در 15 نمایشگاه در سراسر جهان به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه همچنین شامل ظروف، مبلمان، لباس، گلدان، پوستر و سایر اقلام دکوری می شود که با زبان مخصوص این هنرمند طراحی شده اند.

نمایشگاه «وقت آن است که دوباره روباه قهوه ای چابک را رها کرد… اینطور نیست؟» تا 20 فوریه و نمایشگاه کارهای ویکتوریا نوریسلامووا تا 6 فوریه در این موزه برپاست.

منبع: www.ria.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *