انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/07

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Путин призвал оказывать успешным молодым исследователям господдержку

پوتین خواستار حمایت دولتی برای محققان موفق جوان شد

NOVO-OGAREVO، 25 ژانویه – RIA Novosti. ولادیمیر پوتین روز سه‌شنبه در نشستی با دانشجویان گفت که محققان جوانی که به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند قبل از هر چیز باید از حمایت دولتی از جمله مسکن برخوردار شوند . افرادی که در کار علمی خود به موفقیت های چشمگیری دست می یابند، جزو آنهایی هستند که قبل از هر چیز باید مورد حمایت دولت قرار گیرند. در میان موارد دیگر، امور روزمره وجود دارد که هرگز نباید فراموش کنیم. مهمترین آنها البته تامین مسکن است.

در اینجا امکانات مختلفی وجود دارد: گواهی مسکن، وام مسکن ترجیحی، مسکن شرکتی. پوتین گفت: ما به کار در تمام این زمینه‌ها به مستقیم‌ترین روش ادامه خواهیم داد و تلاش می‌کنیم تا یک سیستم چند بردار از حمایت از محققان جوان ایجاد کنیم.

رئیس جمهور افزود که ایجاد شرایطی برای جوانان نیز بسیار مهم است که به آنها امکان می دهد نه تنها در علم فعالیت کنند، بلکه همزمان در شرکت های با فناوری پیشرفته نیز کار کنند. «شما فقط باید شکل مناسب تعامل با تمرین را انتخاب کنید. باید بگویم که شرکت های پیشرفته ما مدت ها و با جزئیات این کار را انجام می دهند. و به طور کلی ناموفق. آنها بخش های خود را ایجاد می کنند، آنها کارمندان آینده خود را رهبری می کنند.

منبع: www.ria.ru

Актрисе Театра имени Пушкина Воронковой сделали операцию

بازیگر تئاتر پوشکین ورونکووا تحت عمل جراحی قرار گرفت

مسکو، 26 ژانویه – ریانووستی. وابسته مطبوعاتی تئاتر به ریانووستی گفت «ورا ورونکووا» بازیگر تئاتر پوشکین که در آتش سوزی در خانه خود مجروح شده بود تحت عمل جراحی قرار گرفت، نتایج آزمایشات لازم، خوب است.

پیش از این گزارش شده بود که درخت کریسمس ورونکووا در خانه آتش گرفته است. بر اثر آتش سوزی ناشی از اتصال برق، بازیگر زن و دخترش مجروح شدند. به گفته مسئول مطبوعاتی تئاتر، حال این بازیگر وخیم اما پایدار است. روز دوشنبه، این بازیگر از مراقبت های ویژه به بخش عادی منتقل شد. همانطور که وابسته مطبوعاتی به خبرگزاری خبر داد، قرار بود روز چهارشنبه عملیاتی بر روی دست انجام شود که در آتش سوزی به شدت آسیب دید.

این مسئول مطبوعاتی گفت: “عمل با موفقیت انجام شد و تمام آزمایشات لازم برای تعیین وضعیت وی پس از سوختگی نیز خوب بود، بنابراین همه چیز خوب است، اما در حال حاضر او همچنان در بیمارستان زیر نظر پزشکان به سر می برد.”

منبع: www.ria.ru

Прижизненный экземпляр “Евгения Онегина” продали за миллион рублей

یک نسخه مادام العمر از “یوگنی اونگین” به قیمت یک میلیون روبل فروخته شد.

مسکو، 21 ژانویه – ریانووستی. به گزارش سرویس مطبوعاتی این سازمان، نسخه ای از رمان “یوگنی اونگین” منتشر شده در طول زندگی الکساندر پوشکین، که به عنوان اثر برتر در خانه حراج “صندوق ادبی” به نمایش گذاشته شد، با قیمت اولیه یک میلیون روبل فروخته شد.

نسخه ای از رمان “یوگنی اونگین” که در زمان زندگی الکساندر پوشکین در سال 1833 منتشر شد، در حراج شماره 371 “بی نظیر و کمیاب” به قیمت یک میلیون روبل به قیمت اولیه فروخته شد.

آثار برتر همچنین نامه ای باز نشده به ویکتور تسوی از طرف یک فرستنده ناشناس از کراسنویارسک است که به تاریخ 6 فوریه 1990 (قیمت اولیه 100 هزار روبل بود) و اولین کتاب آنا آخماتووا “عصر” که تنها در 300 نسخه منتشر شده است (برای دو میلیون)، تعلق گرفت. با این حال، هر دو نسخه نمی توانند فروخته شوند.

در اینجا سایر موارد برتر خریداری شده است. به عنوان مثال، نقاشی ژوزف برادسکی در دهه 1960 “وسوسه جوزف بر روی اوردینکای افسانه ای”. این مورد خود شاعر و خانواده آردوف اولشفسکی و همچنین یک خودنویس را به تصویر می کشد که به قیمت 220 هزار روبل با قیمت اولیه 120 هزار فروخته شد.

حراج همچنین نامه ای از آخماتووا در سال 1963 خریداری کرد که خطاب به برادسکی با تشکر از رکوردها و بازیکن ارسال شده بود. ارزش آن 190 هزار روبل با هزینه اولیه 100 هزار روبل بفروش رفت.

از میان آثار برتر ادبی، اسناد یا نسخه های خطی نیستند، یک مراسم گروهی عزاداری با تصویر مقبره از مراسم وداع و تشییع جنازه ولادیمیر لنین در سال 1924 است که به نیکولای شورنیک تعلق دارد. این اثر با هزینه اولیه 30 هزار روبل ارائه شد.که در نهایت به قیمت 130 هزار روبل بفروش رفت.

حراج به صورت آنلاین برگزار شد. در مجموع، 300 اثر با ارزش کل 50 میلیون روبل، شامل نسخه های کمیاب از نویسندگان مشهور داخلی، و همچنین لوازم  شخصی، کتاب و سایر اقلام چاپ شده در این حراج ارائه شد.

منبع: www.ria.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *