انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Путин подписал указ о праздновании в 2026 году 250-летия Большого театра

پوتین فرمان برگزاری جشن 250 سالگی «بالشوی تئاتر» را در سال 2026 امضا کرد!

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فرمانی را در خصوص جشن 250 سالگی «بالشوی تئاتر» در سال 2026 امضا کرد. سند مربوطه در وبسایت رسمی اطلاعات حقوقی منتشر شد.

در این سند آمده است: «به مناسبت 250 سالگی تئاتر دولتی آکادمیک روسیه یعنی «بالشوی تئاتر» در سال 2026، دستور می دهم رویدادهایی به مناسبت این جشن بزرگ در سال های 2026-2022 برگزار شود.»

به دولت دستور داده شد تا ظرف شش ماه یک کمیته سازمان دهی برای این جشن تشکیل دهد و همچنین از تصویب طرح های مرتبط با آن اطمینان حاصل کند.

علاوه بر این، به وزارت توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی دستور داده شد که در پوشش خبری رویدادهای مربوط به این جشن همکاری کند. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه نیز باید همکاری های لازم را با وزارت فرهنگ در خصوص صدور ویزا برای شرکت کنندگان خارجی در این جشن داشته باشد.

منبع: www.ria.ru

Названы города, куда дешевле всего уехать на поезде из столиц

ارزان ترین سفرها با قطار از مسکو و سن پتربورگ به کدام شهرها است؟

مرکز تحلیلی شرکت بزرگ خدمات مسافرتی Tutu.ru روسیه فهرستی از مقاصد سفر ارزان قیمت با قطار از شهرهای مسکو و سن پتربورگ را برای ماه فوریه تهیه کرده است.

این رتبه بندی شامل شهرهایی است که میانگین بلیت یک طرفه آن ها از 1000 روبل کمتر می باشد. در مورد مسکو، شهرهای استان مسکو و از سن پتربورگ، شهرهای استان لنینگراد از فهرست مستثنی شده اند.

اولین شهر اقتصادی در این فهرست از مبدأ مسکو، شهر «الکساندروف» در استان ولادیمیر است. میانگین هزینه بلیت یک طرفه این مسیر 362 روبل است. در مکان دوم، شهر «سوخینیچی» از استان کالوگا با میانگین بلیت 481 روبل قرار دارد. شهر سوم نیز از نظر ارزان بودن بلیت سفر شهر «کورابلینو» در استان اسمولنسک روسیه است. بلیط یک طرفه به این شهر حدود 487 روبل قیمت دارد.

از مبدأ سن پتربورگ، مقصدهای سفر با کمترین قیمت بلیت قطار به ترتیب شهرهای «اوکولوفکا» و «مالایا ویشرا» در استان نووگورود هستند. بلیت یک طرفه این شهرها به ترتیب 487 و 506 روبل است. شهر «اودوملیا» در استان تِوِر نیز با میانگین بلیت 521 روبل در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد.

همچنین در این رتبه بندی از مبدأ سن پتربورگ، شهرهای «لاخدنپوخیا»، «ولیکی نووگورود»، «بولوگوئه»، «پچوری»، «سورتاوالا»، «پسکوف» و «چودوو» نیز قرار گرفتند.

 منبع: www.ria.ru

 Выставка Авангард. На телеге в XXI век

نمایشگاه «آوانگارد. در درشکه قرن 21» در مسکو

از تاریخ 3 فوریه تا 22 می 2022، موزه «امپرسیونیسم روسیه» در مسکو واقع در خیابان لنینگرادسکی شماره 15 میزبان نمایشگاهی با عنوان  «آوانگارد. در درشکه قرن بیست و یکم» خواهد بود. این پروژه، احیای مجدد نمایشگاه بزرگ هنر آوانگارد است که صد سال پیش در ولایت ویاتکا به فراموشی سپرده شده بود.

در این نمایشگاه بیش از 100 اثر از نمایندگان برجسته آوانگارد روسیه از مجموعه های «موزه هنر ویاتکا»، «موزه منطقه شناسی یارانسک»، «موزه دولتی هنرهای زیبا جمهوری تاتارستان» و «موزه منطقه شناسی اسلوبودسکوی» به نمایش گذاشته خواهد شد.

این نمایشگاه به وقایع دوران پرتلاطم پس از انقلاب روسیه اشاره می کند، زمانی که مقامات شوروی فعالانه با هنرمندان آوانگارد همکاری می کردند و آنها را نیروی محرکه ای برای ترویج ایده ها و به دست آوردن آثار آنها برای موزه های پایتخت و مناطق مختلف روسیه می دیدند. در اکتبر 1921، بیش از 300 اثر از شهرهای ویاتکا، مسکو، پتروگراد و کازان برای سومین نمایشگاه سیار هنر، به شهر سووِتسک در ولایت ویاتکا (امروزه استان کیروف) آورده شد. این نمایشگاه که برای ولایت بی سابقه بود، قرار شد در شهرهای دیگر آن نیز ادامه یابد. یک ماه بعد، شاهکارها بر روی درشکه ها به شهر مجاور یعنی یارانسک فرستاده شدند، جایی که به دلیل مشکلات مالی و همچنین شرایط بد راه ها در فصل پاییز، آنها را در موزه محلی رها کردند و تقریباً برای صد سال فراموش شدند!

بازدیدکنندگان این نمایشگاه همچنین می توانند با سیاست هنری مقامات شوروی در اولین سال‌های پس از انقلاب و همچنین با سعی و تلاش برگزارکنندگان پرشور و مشتاقی آشنا ‌شوند که در آن دوره سخت نمایشگاه‌هایی برای کشور ترتیب داده و هنر آن زمان را ترویج می دانند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه بلیت به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.rusimp.su/ru/exhibitions?id=33

 منبع: www.kudamoscow.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *