انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/13

  توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند. 

Путин вручит награды деятелям науки, медицины, авиации, искусства и бизнеса

پوتین به چهره های برجسته حوزه علم، پزشکی، هوانوردی، هنر و تجارت روسیه نشان دولتی اعطا کرد!

به گزارش سرویس مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه 2 فوریه جوایز دولتی را به چهره های برجسته در حوزه علم، پزشکی، هوانوردی، هنر، تجارت و تعدادی دیگر در کرملین اهدا کرد.

رئیس دولت نشان «قهرمان روسیه» را به یوگنی کروتوف، خلبان آزمایشی مؤسسه تحقیقات پرواز گروموف اهدا کرد.

علاوه بر این، به شش نفر عنوان «قهرمان کار فدراسیون روسیه» اعطا شد: یوگنی ولخوف، رئیس مرکز تحقیقات ملی «مؤسسه کورچاتوف»، ایوان ددوف، رئیس «مرکز ملی تحقیقات پزشکی غدد درون ریز»، ماریانا لیسنکو، رئیس بیمارستان شماره 52 مسکو، ویکتور زاخارچنکو، مدیر کل گروه کر قزاقان کوبان، الکسی میلر، رئیس هیئت مدیره شرکت «گازپروم» و ویکتور پولیاکوف، معاون مدیرکل و مدیرعامل شرکت تولیدکننده موتورهای هوایی «اٌ.د.ک ساتورن».

همچنین، به مینتیمر شایمیف، مشاور دولت جمهوری تاتارستان، بالاترین نشان فدراسیون روسیه یعنی نشان «حواری مقدس آندری پرووزوانی» اعطا شد.

بالاترین درجه نشان «خدمت به میهن» نیز به بوریس کراوتسوف، جانباز جنگ کبیر میهنی و قهرمان اتحاد جماهیر شوروی، و به ویتالی ایگناتنکو، مدیرکل کانال تلویزیونی OTR روسیه اعطا شد.

 منبع: www.ria.ru

В Москве за последние 11 лет археологи сделали более  75тысяч находок

 کشف بیش از 75 هزار شی قدیمی در طول 11 سال گذشته در مسکو!

به نقل از وب سایت رسمی شهرداری مسکو، طی 11 سال گذشته بیش از 75 هزار شی توسط باستان شناسان پایتخت کشف شده است. سال 2021 از نظر تعداد کشف یک رکورد محسوب می شود.

در این پیام آمده است که فصل کاوشها در سال 2021 یک رکورد از نظر تعداد آثار یافت شده و پردازش شده بود. 275 هزار مورد کشف شد که از این تعداد بیش از 15 هزار وسایل شخصی بود. همچنین 650 شئی بازیابی شدند. در سال 2021 نیز 8200 شئی به بخش دولتی صندوق موزه منتقل شد.

سال گذشته متخصصان سکه‌ هایی را در خیابان دوبینینسکایا در مسکو پیدا کردند. در این منطقه بسیاری از آثار تاریخی قدیمی قرن 18 تا 20 کشف شد. این اشیا عمدتاً نعل اسب، پیپ های سفالی قرمز، کمربند، حلقه یا بند روی دسته یک سلاح سرد که بر روی دست بسته می ‌شد و مانع از گم شدن سلاح می شد، ظروف سرامیکی و شیشه‌ای و غیره هستند.

باستان شناسان همچنین به یک دوکات طلایی هلندی که در سال 1759 ضرب شده و دو سکه برنجی در بخارا در زمان آخرین امیر در دهه های 1920-1910 برخورد کردند.

به گفته الکسی یملیانوف، رئیس دپارتمان میراث فرهنگی شهر مسکو، گزارشی علمی از تحقیقات باستان شناسی تهیه شده است که تمام اطلاعات مربوط به دوکات هلندی در آن ذکر شده است. این سند به مؤسسه باستان شناسی آکادمی علوم روسیه و سکه طلا و سکه های برنجی بخارا نیز به صندوق «موزه مسکو» منتقل می شود.

 منبع: www.ria.ru

 Фильм: “12” – (2007)

 معرفی فیلم: دوازده (12) محصول سال 2007 روسیه

مدتها پیش یک افسر روس که با شبه نظامیان در چچن جنگیده بود، پسری را به فرزندخواندگی خود می پذیرد. اکنون این جوان هجده ساله چچنی متهم به قتل ناپدری اش است. طبق قانون برای تعیین سرنوشت او حکم دوازده نفر هیئت منصفه لازم است. تمام اعضای هیئت منصفه در خصوص گناهکار بودن وی متفق القول هستند. تنها یکی از آنها به این موضوع شک کرده و می کوشد زندگی این جوان را نجات بدهد…

نیکیتا میخالکوف، کارگردان و بازیگر شناخته شده روسیه نه تنها کارگردانی، تهیه کنندگی و فیلمنامه نویسی این اثر را بر عهده داشته است، بلکه خود نیز در آن به ایفای نقش پرداخته است.

 منبع: www.kinover.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *