انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Правительство утвердило концепцию развития круизного туризма

دولت طرح توسعه «گردشگری کروز» را در روسیه تصویب کرد!

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، طرح توسعه «گردشگری کروز» در این کشور تا سال 2024 را تصویب کرد. قرار است شبکه مسیرهای کشتی های کروز روسیه، از جمله در قطب شمال، سیبری و خاور دور توسعه یابد. همچنین قرار است بر آموزش پرسنل تمرکز بیشتری شود.

در این خبر آمده است: افزایش تعداد سفرهای دریایی و رودخانه‌ای در روسیه و دسترسی بیشتر و جذاب‌تر کردن چنین سفرهایی برای شهروندان، از جمله اهدافی است که در توسعه «گردشگری کروز» تا سال 2024 تعیین شده است. در این طرح توسعه زیرساخت های «گردشگری کروز» و بهبود اقدامات حمایتی دولت برای شرکت های مشارکت کننده در آن پیش بینی شده است.

همچنین قرار است برنامه تورهای جدیدی گذاشته شود که شامل بازدید از مناطق طبیعی حفاظت شده ویژه و توسعه مقاصد سفرهای دریایی باشد که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان جالب باشد.

علاوه بر آن، برنامه های آموزشی در زمینه صنعت کروز برای دانشجویان کالج ها و دانشگاه ها توسعه خواهد یافت و بسترهایی برای آموزش عملی آنها در شرکت های بزرگ ایجاد می شود.

این طرح به عنوان بخشی از استراتژی توسعه گردشگری در فدراسیون روسیه تا سال 2035 برنامه ریزی شده است. برنامه اجرای عملیاتی آن توسط «روس توریسم» تدوین و تا اول جولای 2022 به دولت ارائه خواهد شد.

 منبع: www.kommersant.ru

Финал конкурса вокалистов Competizione dell’Opera прошел в Большом театре

فینال مسابقه آواز Competizione dell’Opera در «بالشوی تئاتر» برگزار شد!

به گزارش خبرنگار ریانووستی، فینال مسابقه بین المللی آواز Competizione dell’Opera روز شنبه در «بالشوی تئاتر» برگزار شد. امسال بیش از 120 هنرمند از بیش از 35 کشور در این رقابت  شرکت کردند.

جایزه اول این مسابقه به گنمین گوون از کره جنوبی در گونه صدای باریتون (آواز نیم بم) رسید. الکساندرا اشمید از لهستان در گونه صدای سوپرانو (صدای بسیار زیر زنانه) برنده جایزه دوم شد. اُلگا ماسلووا از روسیه نیز در سوپرانو برنده جایزه سوم شد. برندگان این رقابت به ترتیب جوایز نقدی به مبلغ ده هزار یورو، شش هزار یورو و چهار هزار یورو دریافت خواهند کرد.

جورجیو استاراچه، سفیر ایتالیا در روسیه ضمن تبریک به برگزارکنندگان این رویداد، گفت: «مسابقه Competizione dell’Opera یک پروژه ارزشمند است که برای بیست و پنجمین بار برگزار می‌شود و استعدادها را از سراسر جهان بر روی یک صحنه گردهم می آورد». استاراچه در آخر اضافه کرد که او تنها چند ماه در مسکو مشغول به کار شده است، اما در همین مدت به خوبی متقاعد شده است که عموم مردم روسیه به فرهنگ، به ویژه فرهنگ کشور ایتالیا علاقمند هستند.

در این مراسم همچنین پیام ولادیمیر پوتین توسط سرگئی نوویکوف، رئیس اداره پروژه های اجتماعی ریاست جمهوری بر روی صحنه قرائت شد.

 منبع: www.ria.ru

 Фильм: Брестская крепость (2010)

 معرفی فیلم: قلعه برست (2010)

در یک شب آرام تابستانی در 22 ژوئن 1941 صدای گلوله باران شنیده می شود. جنگ کبیر میهنی در اینجا با دفاع از قلعه برست آغاز شد…

درام تاریخی-جنگی «قلعه برست» داستان واقعی دفاع قهرمانانه ارتش شوروی از قلعه برست در ژوئن و ژوئیه 1941 در جنوب غرب بلاروس است. مقاومت، شجاعت و قهرمانی های سربازان شوروی برای همیشه در تاریخ ثبت شد.

آلکساندر کوت، کارگردان مطرح و با استعداد روس کارگردانی این فیلم را بر عهده داشت.

 منبع: www.kinover.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *