انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Лавров подчеркнул роль культурной дипломатии в формировании дружбы народов

سرگئی لاوروف بر نقش دیپلماسی فرهنگی در ایجاد دوستی بین ملت ها تأکید کرد!

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در پیامی «روز دیپلمات» را به همکاران خود تبریک گفت و بر نقش دیپلماسی فرهنگی در شکل گیری درک متقابل بین ملت ها تأکید کرد.

این پیام دیروز در مراسم جشنی در کنسرواتوار مسکو به مناسبت «روز دیپلمات» خوانده شد: «به سختی می توان نقش دیپلماسی فرهنگی را در شکل‌ گیری یک دستور کار مثبت و وحدت‌ بخش بین ‌دولت ها و همچنین تقویت دوستی، اعتماد و درک متقابل بین ملت ها نادیده گرفت. جشن موسیقی امروز نیز به آثار آهنگساز بزرگ روس، پیوتر ایلیچ چایکوفسکی اختصاص دارد که می توان وی را سمبل دیپلماسی فرهنگی دانست. میراث این آهنگساز نه تنها متعلق به روسیه، بلکه متعلق به کل جهان است.»

مجری این مراسم که پیام لاوروف را قرائت کرد، دنیس فون مِک از نوادگان چایکوفسکی است. وی در این خصوص گفت: «آهنگساز بزرگ روس ریشه فرانسوی داشت و خود از 19 کشور دیدن کرده بود که برای آن زمان قابل توجه است. بنابراین، چایکوفسکی را می توان کاملاً نماینده دیپلماسی فرهنگی دانست، چرا که موسیقی او در سراسر جهان شنیده می شود.»

 منبع: www.ria.ru

 Исследование показало, что скрывают россияне на собеседованиях

روس ها در مصاحبه های شغلی خود چه چیزی را پنهان می کنند!؟

 طبق مطالعه مرکز تحلیلی دانشگاه «سینرژی» در روسیه که نتایج آن در اختیار ریانووستی قرار گرفت، مشخص شد که حدود 7 درصد از شهروندان روسیه در مصاحبه های شغلی خود به دروغ متوسل شده اند. 24 درصد دیگر از روس ها نیز به خاطر استخدام، کارفرما را فریب داده، ولی آن را یک دروغ مصلحتی می دانند. در عین حال، 69 درصد باقی مانده از پاسخ دهندگان با اطمینان پاسخ دادند که در هنگام مصاحبه شغلی هرگز دروغ نگفته اند.

شرکت کنندگان در این مطالعه اعلام کردند که اغلب در مواردی چون پرسش درباره زندگی شخصی (40 درصد)، روابط با همکاران و مدیران سابق (23 درصد)، تجربه کاری (15 درصد)، مهارت ها و شایستگی ها (11 درصد)، برنامه های شغلی (7 درصد) دروغ گفته اند. 4 درصد دیگر نیز از پاسخ به این سوال امتناع کردند.

همچنین 38 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی، پنهان کردن جزئیات زندگی خود را در زمان مصاحبه قابل قبول دانستند. یک چهارم از پاسخ دهندگان، صحبت نکردن در خصوص کاستی ها و ضعف های خود را مجاز دانسته و 14 درصد از آنها هیچ اشکالی در آب و تاب دادن به رزومه خود نمی بینند. 12 درصد نیز معتقدند می توان در خصوص داشتن شغل دوم یا کار پاره وقت دیگر سکوت کرده و آن را عنوان نکرد.

همچنین مشخص شد که اکثریت روس ها (63 درصد) در مصاحبه های کاری سطح اضطراب متوسطی ​​را تجربه کرده اند و تنها حدود 9 درصد از آنها استرس زیاد داشته اند. بیش از یک چهارم از پاسخ دهندگان (28 درصد) نیز اعلام کردند که هنگام صحبت با کارفرمایان اصلاً نگران و مضطرب نیستند.

این مطالعه در ماه فوریه بر روی 5000 روس از سراسر روسیه انجام شد.

منبع: www.ria.ru

 Российский мультфильм “Боксбалет” номинировали на “Оскар

انیمیشن روسی «بوکس و باله» نامزد دریافت جایزه اسکار شد!

انیمیشن کوتاه «بوکس و باله» (БоксБалет) ساخته آنتون دیاکوف، کارگردان روس نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

این کارتون روسی با آثار «Affairs of the Art»، «Bestia»، «Robin Robin» و «The Windshield Wiper» برای دریافت جایزه رقابت خواهد کرد.

نود و چهارمین دوره جوایز اسکار در 27 مارس 2022 در هالیوود برگزار خواهد شد.

 منبع: www.ria.ru

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *