انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/24

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Путин поручил разработать план по развитию научно-популярного туризма

 پوتین دستور داد تا برنامه ای برای توسعه گردشگری علمی فراگیر تدوین شود!

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دولت و شورای هماهنگی امور جوانان در حوزه های علمی و آموزشی وابسته به شورای ریاست جمهوری در امور علوم و آموزش، دستور داد تا برنامه ای را برای توسعه گردشگری علمی فراگیر با قابلیت بازپرداخت بخشی از هزینه های شهروندان تهیه کنند. فهرست دستورالعمل های مربوطه در وب سایت کرملین منتشر شده است.

در این پیام آمده است: «به دولت فدراسیون روسیه، همراه با شورای هماهنگی امور جوانان در حوزه های علمی و آموزشی وابسته به شورای ریاست جمهوری فدراسیون روسیه در امور علم و آموزش… با مشارکت مقامات اجرایی بخش هایی از فدراسیون روسیه که در قلمرو آنها زیرساخت های علمی، تحقیقاتی و آموزشی قابل توجهی وجود دارد، در چارچوب پروژه ملی «گردشگری و صنعت مهمانپذیری» یک برنامه عمل («نقشه راه») برای توسعه گردشگری علمی فراگیر در فدراسیون روسیه با شناسایی منابع مالی برای چنین رویدادهایی از سال 2022، و همچنین در نظر گرفتن طرح بازپرداخت بخشی از هزینه های شهروندان، طراحی، تدوین و اجرا شود.»

گزارش اولیه باید تا 30 آوریل و بعد از آن سالی یک بار ارائه شود. میخائیل میشوستین، نیکیتا مارچنکوف و همچنین مقامات ارشد بخش های تشکیل دهنده فدراسیون روسیه به عنوان مسئول انتخاب شدند.

 منبع: www.ria.ru

Умерла звезда фильма “Тихий Дон” Зинаида Кириенко

زینائیدا کیریِنکو، ستاره فیلم «دن آرام» درگذشت!

خبرگزاری ریانووستی به نقل از معاونت اتحادیه سینماگران روسیه از درگذشت زینائیدا کیریِنکو، بازیگر مشهور شوروی و روسیه خبر داد.

پیش از این، ماکسیم فرزند این بازیگر از بستری شدن وی به علت ابتلا به کووید-19 خبر داده بود.

زینائیدا کیریِنکو در 9 ژوئیه 1933 در ماخاچکالا به دنیا آمد. در سال 1958 از مؤسسه سینمایی گراسیموف در مسکو فارغ التحصیل شد. از سال 1959 در تئاتر درام مسکو در … و از سال 1961 در استودیو تئاتر کینواکتور کار کرد. وی به خاطر ایفای نقش در فیلم هایی چون «منظومه ای در باب دریا» (Поэма о море) (1958)، «سرنوشت انسان» (Судьба человека) (1959)، «آشنا شوید، بالویف!» (!Знакомьтесь, Балуев) (1963)، «داروی ترس» (Лекарство против страха) (1978) و بسیاری دیگر شناخته شده است.

بیشترین شهرت این بازیگر خانم به خاطر ایفای نقش ناتالیا در فیلم سینمایی مشهور «دن آرام» اثر سرگئی گراسیموف در سال 1957 است.

 منبع: www.ria.ru

 

Фильм: Пирамида – 2011

معرفی فیلم: هرم (Пирамида) 2011

فیلم درام و جنایی «هرم» (Пирамида) اثر اِلدار صلواتوف، کارگردان روس بر اساس کتاب «هرم» نوشته سرگئی ماورودی ساخته شد.

فیلم روایتگر دهه 90 روسیه است. بحران مالی، کاهش ارزش پول و خصوصی سازی در کشور بیداد می کند. این شرایط مناسب ترین زمان برای کلاهبرداری های مالی است. قهرمان فیلم، ریاضیدان مشهور سرگئی مامونتوف نیز دست به کار می شود…

 منبع: www.kinover.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *