انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/11/27

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Открытие выставки Иранской школы живописи «Орди Бехешт

نمایشگاه نقاشی هنرمندان ایرانی در محل «انجمن دوستی روسیه و ایران» در سن پتربورگ

دیروز سه شنبه 15 فوریه نمایشگاه نقاشی با عنوان «ذهن بی کران» به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در محل انجمن همکاری های بین المللی سن پتربورگ افتتاح شد.

برگزارکنندگان این نمایشگاه، انجمن همکاری های بین المللی سن پتربورگ و «انجمن دوستی روسیه و ایران، سن پتربورگ» و آموزشگاه ایرانی نقاشی های آبرنگ «اُردی بهشت» با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه هستند.

برگزارکنندگان نمایشگاه می‌خواهند از طریق نقاشی توجه مردم را به فرهنگ و سنت ‌های ایران جلب کنند و مردم پتربورگ‌ را با این کشور شگفت‌انگیز و مردم آن آشنا کنند. در این نمایشگاه موضوعات مختلفی انتخاب شده است که سبک زندگی امروز ایران و همچنین مناظر روسیه را از نگاه هنرمندان ایرانی به نمایش می گذارد. نقاشان این نمایشگاه هنرمندان جوان و با انگیزه ای هستند که عشق به کشورشان در آثار آن ها به خوبی دیده می شود. در مجموع 70 اثر در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه، نمایندگان کمیته روابط خارجی سن پتربورگ، مجلس قانونگذاری سن پتربورگ، سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و دیگر چهره های شناخته شده فرهنگی و اجتماعی و همچنین 16 هنرمند نقاش از ایران حضور داشتند.

 منبع:www.forsmi.ru

 Сочи готовится принять Зимний фестиваль искусств Башмета

شهر سوچی میزبان «جشنواره بین المللی زمستانی هنر»!

به گزارش سرویس مطبوعاتی «آژانس کنسرت روسیه»، افتتاحیه پانزدهمین «جشنواره بین المللی زمستانی هنر» به سرپرستی یوری باشمِت، هنرمند مردمی روسیه در 16 فوریه در سوچی برگزار می شود.

این جشنواره در محل «تئاتر زمستانی» برگزار می شود و 27 فوریه به کار خود پایان می دهد. در روزهای مختلف جشنواره، هنرمندان موسیقی جاز و همچنین باله، تئاتر و سینمای جهان روی صحنه خواهند رفت. به طور سنتی، جشنواره با اجرای نمایشی از کنستانتین خابنسکی به نام «سیاره خود را ترک نکن» افتتاح می شود.

موضوع امسال جشنواره «اولین نمایش های جهانی و بهترین های 15 سال اخیر» است. این سرویس مطبوعاتی گفت: «بنابراین، جشنواره امسال به نوعی گذشته، حال و حتی آینده را با مهارت در برنامه خود گنجانده است و شاهکارهای مشهور جهانی و آثاری را که به طور خاص برای جشنواره خلق شده اند، در کنار هم قرار داده است.»

جشنواره بین المللی زمستانی هنر توسط یوری باشمِت در سال 2008 در سوچی بنا گذاشته شد.

 منبع: www.ria.ru

Россиян предупредили о сильных землетрясениях в двух регионах в этом году

 هشدار به روس ها درباره زلزله شدید در دو منطقه روسیه در سال جاری!

ولادیمیر کوسوبوکوف، محقق ارشد مؤسسه تئوری پیش بینی زلزله و ژئوفیزیک ریاضی آکادمی علوم روسیه به Ura.ru گفت: امسال در مناطقی از روسیه انتظار می رود زلزله هایی رخ دهد که شدیدترین آنها در جزایر کوریل و کامچاتکا در شرق روسیه خواهد بود.

این دانشمند گفت: «زمانی که ما در مورد زمین لرزه های بزرگ در روسیه صحبت می کنیم، بی شک منظورمان جزایر کوریل و شبه جزیره کامچاتکا هستند. زیرا بزرگترین زمین لرزه های جهان در آنجا رخ می دهد.»

وی در عین حال تأکید کرد که هنوز نمی تواند اطلاعات خاصی ارائه کند، زیرا بر اساس داده های موجود نمی توان پیش بینی دقیقی انجام داد.

الکسی زاویالوف، دکترای علوم فیزیک و ریاضی و رئیس آزمایشگاه خطرات زمین لرزه ای مؤسسه فیزیک زمین آکادمی علوم روسیه نیز به نوبه خود خاطرنشان کرد که کامچاتکا، جزایر کوریل، جزایر کماندورسکی، منطقه پریموریه و منطقه بایکال در شرقی ترین نقاط روسیه از جمله خطرناک ترین مناطق زلزله خیز روسیه هستند. او  همچنین افزود: «در اورال، در حال حاضر بسیار کمتر. سرزمین پرم تا حدودی زلزله خیز است. قفقاز شمالی همینطور. در کالینینگراد به ندرت رخ می دهد. در کریمه هم احتمال دارد.»

به گفته زاویالوف، علل زمین لرزه ها با توجه به منطقه متفاوت است: در جایی به دلیل جابجایی های زمین ساختی و در جایی به دلیل کوه ها اتفاق می افتد. مثلاً بایکال یک منطقه به اصطلاح ریفت است. تنش فشاری وجود ندارد، بلکه برعکس، تنش کششی وجود دارد.

 منبع: www.ria.ru

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *