درباره انجمن

انجمن دوستی ایران و روسیه، با مجوز رسمی فعالیت از وزارت کشور به عنوان سازمان مردم نهاد از سال 1399 فعالیت خود را در راستای توسعه روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و روسیه و شناخت مشترکات فرهنگی، تاریخی، علمی، فنی، ادبی، هنری، اجتماعی و زمینه سازی برای فعالیتهای مشترک اجتماعی و اقتصادی آغاز نموده است.

تحکیم و گسترش روابط دوستانه و برادری بین مردم دو کشور، زمینه سازی برای پیشبرد اهداف مشترک دو ملت در حوزه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و زمینه سازی فعالیتهای اقتصادی در چارچوب دیپلماسی عمومی از جمله اهداف اصلی انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد که  4 کمیته اجرائی برای تحقق این اهداف انجمن تشکیل شده است.

انجمن دوستی ایران و روسیه فرصتی مناسب برای ایجاد زمینه دوستی و الفت بین ملت ها، دو همسایه دیرینه، دو کشور بزرگ و ثروتمند و نیز علاقمندی به روابط دوستانه و ارتباط متناسب، منطقی و متعارف و مطلوب میان ایران و روسیه و در جهت ایجاد و تداوم و ماندگاری این نوع روابط و بهرمندی از آثار حیات بخش صلح  دوستی  می باشد.

 

بیشتر بدانیم

ویژگی‌های کشور روسیه

صنایع پیشرفته

کشور روسیه با داشتن صنایع پیشرفته و متعدد و نیز کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ در حوزه‌های مختلف و وجود برندهای متعدد در هر صنعتی، محل مناسبی برای ترقی و رشد می باشد.

اقتصاد پیشرفته

این کشور علاوه بر سرمایه‌گذاران داخلی، از سرمایه‌گذاران خارجی نیز بهره می‌برد. سرمایه‌گذاری در روسیه با توجه به شرایط مناسب اقتصادی، منابع و صنایع فراوان، درآمدزا و آسان به نظر می‌آید.

آداب و رسوم مردم روسی

فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسی ترکیبی از زندگی اسلاوهای شرقی، کلیسای ارتدکس و تا حدودی متأثر از فرهنگ اروپایی است که با هنرمندی در کنار هم قرار گرفته شده است

قلمرو سرزمین روسیه

کشور روسیه با توجه به طول مرز بسیار زیادی که دارد با کشورهای متعددی از جمله کرده شمالی، چین، مغولستان، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان، اوکراین، بلاروس، استونی، فنلاند، نروژ، لیتوانی و لهستان همجوار است.

زبان رسمی

زبان رسمی این کشور روسی است و زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم در این کشور شناخته می‌شود.

وسعت کشور روسیه

کشور روسیه وسیع‌ترین کشور جهان با مساحتی برابر با 17.075.400 کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر 143 میلیون نفر است و دارای 160 قوم و ملیت می باشد.

مارا در انجمن همراهی کنید

خدمات انجمن

خدمات حقوقی
خدمات حقوقی
فعالیت بانک ها در روسیه بر اساس مصوبات قانونی شامل قانون بانکها و فعالیت بانکی مصوب سال 1990 و قانون بانک مرکزی روسیه مصوب سال 2002 انجام می شود. بانک مرکزی در راس نظام بانکی روسیه و پس از آن بانک ها و موسسات اعتباری...
واردات و صادرات
واردات و صادرات
مجموع صادرات کشور روسیه در سال ۲۰۱۷ ، ۳۴۱ میلیارد دلار بود که همین امر این کشور را به ۱۴ مین صادر کننده بزرگ جهان تبدیل کرد. بیشترین کالای صادراتی روسیه به ترتیب شامل مواد معدنی ، فلزات, ماشین آلات،سبزیجات،حمل و نقل، مواد غذایی ، می باشد.
تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه
روابط ایران با روسیه قدمتی طولانی دارد. به دلیل وجود مرزهای مشترک آبی از طریق دریای خزر، مهم‌ترین روابط بین این دو کشور، روابط تجاری است، به طوری که در قرن 19 میلادی روسیه به عنوان شریک بزرگ تجاری ایران شناخته شد.
خدمات فرهنگی
خدمات فرهنگی
روابط ایران با روسیه قدمتی طولانی دارد. به دلیل وجود مرزهای مشترک آبی از طریق دریای خزر، مهم‌ترین روابط بین این دو کشور، روابط تجاری است، به طوری که در قرن 19 میلادی روسیه به عنوان شریک بزرگ تجاری ایران شناخته شد.
گالری تصاویر

جاذبه های توریستی کشور روسیه

ظرفیت بسیار بالای گردشگری و تفریحی و نیز جاذب‍ه‌های فوق العاده کشور روسیه، توانسته توجه گردشگران زیادی را به خود جلب نماید. در این میان، مسکو، سن پترزبورگ، کازان‍‍‍ و شهر سوچی جذاب ترین شهرهای گردشگری روسیه هستند.

همین حالا اقدام کنید

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت و تابعیت (شهروندی) و گرفتن پاسپورت روسیه، به مراتب از بسیاری از کشورهای دیگر آسان‌تر است. اولین قدم برای مهاجرت، داشتن تصمیمی راسخ و قطعی است. انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مسیر مهاجرت با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است.

به‌طورکلی روش‌های متعدد و پیچیده‌ای برای اقامت و مهاجرت به کشورهای خارجی وجود دارد.

مهاجرت از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق تحصیل

در کنار روش‌های متعدد مهاجرتی از جمله بهترین روش‌های مهاجرت به روسیه، اخذ اقامت تحصیلی و دانشجویی است. دانشگاه‌های روسیه به آموزش انواع مختلفی از تخصص‌های علوم پزشکی، مهندسی و نیز علوم انسانی می‌پردازند و اغلب در جایگاه دانشگاه‌های ممتاز قرار دارند.

مهاجرت از طریق کار
مهاجرت از طریق کار

همچنین از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت، مهاجرت از طریق کار و تخصص است. در واقع اکثر کسانی که برای مهاجرت اقدام می‌کنند به دنبال داشتن شغلی مناسب و پایدار با درآمد بالا، امنیت شغلی و رفاه اجتماعی هستند.

روابط ایران و روسیه