سوابق و پیشینه تاریخی و فرهنگی کشور روسیه

سوابق و پیشینه تاریخی و فرهنگی کشور روسیه

سوابق و پیشینه تاریخی و فرهنگی کشور روسیه و نیز قدمت 500 ساله‌ی روابط میان ایران و روسیه سبب شده است تا انجمن دوستی بین این دو کشور در جهت کمک به گسترش و تسهیل روابط دوستانه در حوزه دیپلماسی عمومی و ایجاد پیوندهای مشترک در زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری و اقتصادی میان دو کشور، تشکیل گردد.

پیدایش مسکو
پیدایش مسکو

دانیل الکساندروویچ، کوچک‌ترین پسر الکساندر نوسکی، که حکومت در مسکو را پایه‌گذاری نمود (که طبق رسم غربی Muscovy نامیده می‌شود)، در نهایت از سوی تاتارها از روسیه تبعید گردید. به دلیل جایگاه مناسب این شهر در کنار سیستم مرکزی رودخانه روسیه و احاطه شدن توسط جنگل‌ها و تالاب‌های محافظت شده، در ابتدا تنها تیول ولادیمیر بود اما به زودی موقعیت مرکزی خود را پیدا کرد.

فرهنگ و آداب
فرهنگ و آداب

در تور روسیه با ترکیه فرهنگی جذابی مواجه خواهید شد. فرهنگ و آداب و سنت مردم روسی ترکیب زیبایی از زندگی اسلاوهای شرقی ، کلیسای ارتدکس و تا حدودی متاثر از فرهنگ اروپایی می باشد که با هنرمندی در کنار هم قرار گرفته شده است

حکومت مسکو
حکومت مسکو

پس از قرن سیزدهم، حکومت مسکو تدریجاً بر مرکز فرهنگی سابق غلبه نمود. تا قرن هجدهم، دستگاه حکومت مسکو تبدیل به امپراتوری روسیه گردید که از لهستان در شرق تا اقیانوس کبیر امتداد می‌یافت.

زمینه هنری
زمینه هنری

در زمینه هنری که باید بگوییم باله ، هنر مهم و شناخته شده کشور روسیه بشمار می رود و کمپانی ‌های معروفی در زمینه باله‌ در شهر مسکو و سنت پترزبورگ فعالیت چشمگیری دارند و همچنین آهنگسازان نامداری همچون  چایکوفسکی که جزو مشاهیر این سرزمین می باشد و موزه‌ های بزرگ و پرطرفداری از ایشان نیز صاحب شهرت و محبوبیت حیرت انگیزی نیز وجود دارد که جزو مناطق گردشگری روسیه نیز محسوب می گردد .

پیشینه تاریخی
پیشینه تاریخی

تاریخ روسیه از گروه نژادی اسلاوهای شرقی آغاز می‌شود که نهایتاً به روسیها، اوکراینی‌ها، و بلاروس‌ها تقسیم می‌شوند. نخستین ایالت اسلاویک شرقی، روس کیف، دین مسیحیت را در سال ۹۸۸ از امپراتوری بیزانس پذیرفت، که با شروع تجزیه بیزانس فرهنگ‌های اسلاویک فرهنگ روسیه را برای هفت قرن بعدی تعریف نمودند.

دین مردم روسیه

جالب است که بدانید بعد از مسیحیت ارتدکس روسی ، دین اسلام با 10 تا 15 درصد پیرو در میان عموم مردم بعنوان دومین دین رایج این کشور شناخته و پذیرفته شد

1,400

دانشجوبان حاضر در کانادا در 2020

10,000

گردشگران درسال 2020

1,000

دانشجوبان بورسیه شده
بهترین کار ماست

پروژه های ما